" Trzeźwość to stan przejściowy "

Szukaj:

 

Jantoń - Wytwórnia win owocowych

Jantoń

Spółka Akcyjna SP. K.

  • ul. Sienkiewicza 68
  • 95-082 Dobroń
  • Polska

Strona www

gł. 32

Dostępność win

gł. 32

Walory estetetyczne win (butelka, etykieta)

gł. 32

Ceny win

gł. 32

Rozpoznawalność marki

gł. 32

JANTOŃ to grupa firm oparta na Spółce JANTOŃ (Firma założona została w 1976 roku przez Edwarda Janusza Jantonia).

Poza Spółką JANTOŃ, zajmującą się produkcją wyrobów winiarskich, w skład grupy wchodzą spółki dystrybucyjne w Pabianicach, Mosinie, Gnieźnie, Sędziszowie i Końskich.

W chwili obecnej JANTOŃ to jeden z największych producentów wyrobów winiarskich w Polsce oraz importerów Jantońwin butelkowanych, jak również luzem z Francji, Hiszpanii, Włoch oraz krajów "Nowego Świata". Grupa JANTOŃ zatrudnia obecnie około 400 osób. Firmy grupy JANTOŃ usytuowane są w ośmiu obiektach o łącznej powierzchni około 25.000 m2 stojących na łącznym obszarze około 7 ha. Obiekty te rozmieszczone są na terenie centralnej Polski, a składają się na nie: dwa zakłady produkcyjne, pięć obiektów spółek dystrybucyjnych oraz cztery magazyny.

Zakłady produkcyjne wyposażone są w nowoczesne maszyny i urządzenia. Zbiorniki fermentacyjne i leżakowe, umieszczone w klimatyzowanych halach, wykonane są ze stali nierdzewnej i posiadają instalacje chłodnicze, zapewniające stałą temperaturę fermentacji lub leżakowania.

Jantoń

Wyroby tu produkowane rozlewane są do butelek na trzech liniach rozlewniczych o wydajności: 12 tys. sztuk/h, 6 tys. sztuk/h, 4 tys. sztuk/h oraz dwóch liniach Tetra Pak o wydajności: 3,6 tys. sztuk/h i 6 tys. sztuk/h. Całość procesów produkcyjnych sterowana jest przy pomocy systemu komputerowego.

Nad jakością produkcji i wyrobów gotowych czuwa Laboratorium wyposażone w sprzęt najnowszej generacji.

JANTOŃ posiada własną bazę transportową oraz kilkadziesiąt środków transportu, w tym kilkanaście samochodów ciężarowych, służących do dystrybucji własnych wyrobów, jak również towarów importowanych. Sprzedażą produktów z oferty handlowej grupy JANTOŃ zajmuje się grupa handlowa, składająca się z Regionalnych Kierowników Sprzedaży i Reprezentantów handlowych.

Dystrybucja produktów z oferty handlowej grupy JANTOŃ prowadzona jest kilkoma kanałami: niezależne hurtownie, sieci hurtowni, własne spółki dystrybucyjne oraz hiper- i supermarkety. Grupa JANTOŃ prezentuje swoje produkty na najważniejszych dla branży winiarskiej,  krajowych i zagranicznych  wystawach i imprezach targowych.

Roczna sprzedaż grupy JANTOŃ to okolo 50 mln litrów krajowych wyrobów winiarskich i 3 mln litrów win importowanych. W dorobku grupy JANTOŃ znajduje się szereg medali i wyróżnień zdobywanych co roku na wielu konkursach winiarskich i imprezach wystawienniczych.  JANTOŃ prowadzi również na szeroką skalę działalność sponsoringową i charytatywną.

Jantoń

 

W roku 2005 Firma JANTOŃ została nagrodzona przez Europejską Radę Jakości Certyfikatem Najlepszej Jakości EEQ, a w 2006 otrzymała od Lloyd's Register Quality Certyfikaty Najwyższej Jakości ISO 9001: 2000 i HACCP.

Z ważnych biznesowych Certyfikatów Firma  posiada certyfikaty: FAIR PLAY oraz SOLIDNA FIRMA

Przedstawiciele Spółki JANTOŃ zasiadają w Prezydium Krajowej Rady Winiarstwa i Miodosytnictwa.

W 2001 roku Edward Janusz Jantoń za działalność zawodową i społeczną został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi a w 2008 r. otrzymał tytuł „Honorowego Obywatela Pabianic”.

Na sukces grupy JANTOŃ ma wpływ wiele czynników, ale przede wszystkim szczególna dbałość o jakość produktów, jakość obsługi klientów oraz ciągła obserwacja rynku, umożliwiająca wprowadzanie nowatorskich produktów.

Misja grupy JANTOŃ to budowanie kultury konsumpcji wina w Polsce, a cel grupy to jej ustawiczny rozwój.

Wina wyprodukowane przez wytwórnię Jantoń znajdujące się w naszej kolekcji:

Wszelkie informacje na tej stronie zaczerpnięte zostały bądź ze strony firmowej wytwórni bądź z innych źródeł. Redakcja winka.net nie gwarantuje aktualności tych danych i nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku posługiwania się tymi informacjami. Logo graficzne firmy jest własnością wytwórni i jest objęte prawem autorskim.
Wszelkie pytania oraz propozycje zmian proszę kierować na adres mailowy redakcji winka.net.

 

Ostatnie komentarze:

Witam!Jakiś czas temu pisałem, że to winko w miarę smakuje, ale okazuje się, że robi to przynajmniej 2 firmy i różnica jak dla mnie jest dość duża. Winko z firmy Nowy Lubień ma lepszy smak i ma 8% i poj.0.7 l, biały korek, sklep u Krysi, natomiast ku...

do Mamrot z Wilkowyj, dn. , przez gość

Cudowny aromat rzygowin, w smaku cierpkie ale dość gładko wchodzi tylko musi być schłodzone. W moim przypadku wierci w jelitach jak Johnny Sins, także na porannej kacówie turbosraka murowana.

do Michel I, dn. , przez Karol

Raz z kolegą oje***ałem 2 sztuki, czułem jak bosy jezusek przechodzi mi stópką po języku. Polecam i pozdrawiam

do Amarena, dn. , przez Witold Stróta

Mam pytanie, u mnie w mieście wycofane wszystkie tanie wina. Sam piłem Węgrzyn, gdzie można kupić Węgrzyn teraz??

do Węgrzyn Podkarpacki, dn. , przez PAWEŁ

Najlepsze wino w moim życiu. Cena adekwatna do jakości. Gwarantuje świetną zabawę i udaną randkę

do Bieszczadzki Antałek Czarna Porzeczka, dn. , przez Filio 123

Nowe artykuły:

Podstawowy sprzęt gastronomiczny do kuchni

Jeżeli gotujesz profesjonalnie z pewnością przyszedł czas, aby wyposażyć się w sprzęt gastronomiczny. Wyposażenie gastro...

Chłodziarka do wina - jak wybrać najlepszą?

Wino to jeden z najbardziej eleganckich i stylowych trunków. Sposób jego przechowywania ma ogromny wpływ na jego smak i ...

Pyszny obiad i doskonałe wino, czyli sposób na udaną imprezę lub spotkanie z przyjaciółmi

Spotkania z przyjaciółmi czy imprezy organizowane we własnym zakresie są stałą, powszechnie spotykaną praktyką. Uwielbia...

Uwielbiasz włoskie wina? Teraz dostępne są też w wersji bezalkoholowej i wegańskiej!

Jeśli kochasz włoską kuchnię i włoskie wina, na pewno często masz ochotę sięgać po produkty prosto z Italii. Nie zawsze...

Jak profesjonalnie otworzyć i podać wino w domu?

Nalewanie wina podczas domowych spotkań jest zadaniem osoby pełniącej rolę gospodarza. Jeśli więc chcemy nadać odpowiedn...

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Winka.net (c) 2001 - 2023 r. Redakcja | Reklama | Nowe wina na winka.net | Mapa strony

Strona www.winka.net ma charakter wyłącznie edukacyjny i poglądowy NIE jest sponsorowana przez żadnego z producentów, dystrybutorów lub hurtowników wyrobów alkoholowych, NIE ma na celu promowania żadnej z marek alkoholi, jak rownież NIE namawia w jakikolwiek sposób do spożywania napojów alkoholowych. Strona www.winka.net ostrzega, że spożywanie napojów alkoholowych jest szkodliwe dla zdrowia. Strona www.winka.net ostrzega, że zabrania się spożywania alkoholu osobom do lat 18